Strona główna
Sposób spłaty kredytu studenckiego
Sposób spłaty kredytu studenckiego

Sposób spłaty kredytu


Spłata kredytu studenckiego rozpoczyna się (w ratach malejących) po upływie 2 lat od daty planowanego ukończenia studiów, jednakże nie później niż 1 października - w przypadku, gdy ostatni rok studiów trwa dwa semestry lub 1 kwietnia roku następującego po 2 latach od roku planowanego ukończenia studiów i gdy ostatni rok trwa jeden semestr.

Liczba spłacanych rat kredytu studenckiego, zawsze stanowi dwukrotność liczby wypłaconych transz kredytu (przykładowo: jeśli pobieramy kredyt przez 5 lat x 10 transz x 600 zł = 30 000 zł, kwotę tę będziemy spłacali w 100 ratach, każda po 300 zł + odsetki w ratach malejących, które zostają nam naliczane dopiero w momencie rozpoczęcia spłaty kredytu).

Przedsiębiorcze osoby z pewnością zauważą, że jeśli wzięłyby kredyt tylko po to by zainwestować pieniądze, to po wszystkich latach kredyt sam się spłaci i zostanie nam jeszcze pewna suma pieniędzy, nawet jeśli odkładalibyśmy pieniądze na zwykłą lokatę. Natomiast przy założeniu, że inwestowalibyśmy pieniądze i uzyskiwali rocznie ponad 10% zysku z zainwestowanego kapitału, to omawiane kwoty są już dużo wyższe!

Można na to spojrzeć w jeszcze inny sposób (który my, w ramach promowania przedsiębiorczości, zdecydowanie polecamy), mianowicie jeśli zastanawiacie się nad własnym biznesem, weźcie kredyt, odkładajcie go przez czas studiów, natomiast po ukończeniu uczelni macie 2 lata karencji w spłacie, a na koncie 30 000 zł + zarobione odsetki na swój pierwszy biznes. Czy to nie jest świetny pomysł na start własnej firmy?

W żaden inny sposób nie uzyskacie tak taniego kredytu (nie mówimy tu o bezzwrotnych pożyczkach i dofinansowaniach, do których i tak nie tracicie prawa biorąc kredyt studencki).

Banki udzielające kredytów studenckich

Paź 31

Jeśli pobierasz już kredyt studencki, do tego dnia musisz pokazać w swoim oddziale ważne zaświadczenie z uczelni!

Lis 15

Jeśli nie otrzymujesz jeszcze kredytu, a jesteś nim zainteresowany, pamiętaj, że tego dnia upływa termin składania wniosków!

Dla przedsiębiorczych

Twój StartupAkademickie Inkubatory Przedsiębiorczości