Strona główna
Opłaty i prowizje przy pobieraniu kredytu studenckiego
Opłaty i prowizje przy pobieraniu kredytu studenckiego

Opłaty i prowizje


Preferencyjny kredyt studencki należy zdecydowanie do atrakcyjnych kredytów, za które ponosimy bardzo małe koszty. Nie płacimy nic za rozpatrzenie wniosku, ani za ewentualne przyznanie kredytu.

Właściwie jedynym kosztem, jest pobierany procent za przelew kredytu na konto (jego wysokość jest uzależniona od dwóch czynników: w jakim banku pobieramy kredyt i czy mamy założone konto, na które wpływają transze kredytu, jest w tym samym banku). Jest to koszt około 0,5% transzy, ale warto zapytać o to w swoim banku, gdyż mogą być drobne różnice.

Dodatkowy koszt ponoszą jeszcze kredytobiorcy, którzy korzystają z poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego, jako formy zabezpieczenia spłaty kredytu. Bank ten pobiera prowizję w wysokości 1,5% (dane na rok 2010) od każdej wypłacanej transzy kredytu studenckiego. W ten sposób sam zabezpiecza się, na wypadek jeśli pewien odsetek osób, które otrzymały od niego poręczenie, będzie w przyszłości niewypłacalna.

Banki udzielające kredytów studenckich

Paź 31

Jeśli pobierasz już kredyt studencki, do tego dnia musisz pokazać w swoim oddziale ważne zaświadczenie z uczelni!

Lis 15

Jeśli nie otrzymujesz jeszcze kredytu, a jesteś nim zainteresowany, pamiętaj, że tego dnia upływa termin składania wniosków!

Dla przedsiębiorczych

Twój StartupAkademickie Inkubatory Przedsiębiorczości