Strona główna
Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu studenckiego?
Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu studenckiego?

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu studenckiego?


Kredyty studenckie są przyzwane osobom z trudną sytuacją materialną, które chcą podjąć naukę na studiach wyższych. Preferencyjne warunki zagwarantowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego sprawiają, że są to najlepsze warunki na rynku.

Najtańszy kredyt gotówkowy na rynku

Na okres 5 lat studiów przewidziana pula kredytu przez instytucję finansową wynosi 30 tysięcy złotych i jest wypłacana w comiesięcznych ratach po 600 złotych. Nie trzeba jej spłacać od razu po ukończeniu edukacji, ale do 2 lat od zakończenia studiów. Najczęściej termin, w którym trzeba całkowicie spłacić zobowiązanie jest dwa razy dłuższy niż przyznawana pomoc. Dodatkowym atutem kredytu sudeckiego jest to, że bank nie rozlicza ze sposobu wydatkowania tej kwoty. Dzięki temu można z nią zrobić wszystko. Warto jednak robić to rozsądnie, gdyż należy pamiętać, że przyjdzie dzień w którym trzeba będzie zacząć oddawać tą pożyczkę.

Bank nie sprawdza na co wydawana jest pożyczka

Przyznawana kwota nie jest wielka i w przypadku braku dodatkowych źródeł utrzymania może starczyć jedynie na opłaty, dojazdy oraz jedzenie. Jeżeli natomiast podstawowe wydatki są mniejsze i okazuje się, że coś z tej kwoty zostaje, niekoniecznie trzeba ją roztrwonić na zabawę i przyjemności. Warto zastanowić się nad tym, jak można ją zainwestować by poprawić swoją przyszłą sytuację na rynku pracy. Obecnie kiedy bezrobocie jest wysokie, wielu absolwentom trudno jest znaleźć pracę po studiach. Wiele osób kończących studia ma podobnie wyglądające życiorysy, dlatego warto zadbać o wyróżnienie się. Samorozwój jest niezwykle cenny, nie tylko ze względu na CV, ale też dla poszerzania własnych horyzontów. Warto wykorzystać to zwłaszcza w okresie studiów, gdy dzięki legitymacji można uzyskać atrakcyjne zniżki.

Kredyt studencki można zainwestować także w rozwój osobisty

Dobrym pomysłem na inwestowanie w siebie są kursy nauki języków obcych. Nie trzeba jednak szukać najdroższych szkoleń w szkołach językowych. Często uczelnie dla swoich studentów również oferują takie kursy, za stosunkowo niewielką opłatą. Można też skorzystać z propozycji kół naukowych lub organizacji studenckich. Dzięki nim można niewielkim kosztem udać się na staż zagranicę. To także dodatkowy budżet, który można wykorzystać na różne warsztaty i szkolenia dedykowane dla studentów. W przypadku gdy, nie ma się pomysłu na inwestowanie w siebie, zawsze można pozostałe środki odkładać na lokatę. Dzięki temu w przypadku trudnych sytuacji życiowych, będzie to dodatkowy kapitał.

Banki udzielające kredytów studenckich

Paź 31

Jeśli pobierasz już kredyt studencki, do tego dnia musisz pokazać w swoim oddziale ważne zaświadczenie z uczelni!

Lis 15

Jeśli nie otrzymujesz jeszcze kredytu, a jesteś nim zainteresowany, pamiętaj, że tego dnia upływa termin składania wniosków!

Dla przedsiębiorczych

Twój StartupAkademickie Inkubatory Przedsiębiorczości